ویزای تحصیلی آلمان

آلمان جزء کشور های با اقتصاد قوی می‌باشد و خیلی از افراد تمایل به

مهاجرت به کشور پیشرفته ای همچون آلمان را دارند.

یکی از راه های مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل می‌باشد که افراد بایستی ویزای تحصیلی آن را بدست آورند.

 البته از راه های دیگر مهاجرت به کشور آلمان، از طریق ویزای شغلی آلمان می باشد. همچنین شما می توانید از اخذ ویزای توریستی آلمان قبل از مهاجرت، از این کشور دیدن فرمایید.

اخذ ویزای تحصیلی آلمان

ویزای تحصیلی در کشور آلمان در سطوح مختلف تحصیلی صادر می‌گردد.

از مهمترین شرایط اخذ ویزای تحصیلی آلمان دریافت نامه پذیرش از دانشگاه های آلمان می‌باشد. شما با ویزای تحصیلی آلمان می‌توانید به صورت تمام وقت در آلمان تحصیل کنید. گرفتن پذیرش از یک کالج و یا دانشگاه قدم دوم برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان می‌باشد. منظور از کالج، نهاد های دولتی وابسته به دانشگاه است که وظیفه آموزش زبان آلمانی و دروس پایه مرتبط با رشته ایی که در آینده در دانشگاه  قرار است بخوانیم را به دانشجویان خارجی دارند. در واقع منظور آموزشگاه ها و مدارس زبان آلمانی نیستند زیرا اگر شما صرفا قصد یادگیری زبان آلمانی را از ابتدا در آلمان داشته باشید و مستقیم از ایران درخواست می‌دهید، سفارت آلمان به شما ویزای تحصیلی آلمان را نمی‌دهد.

اما داشتن نامه پذیرش از یک دانشگاه به منزله اجازه ی تحصیل در آلمان نیست، بلکه پس از آن، دانشجو باید برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان اقدام نماید و تمامی شرایط اخذ ویزا تحصیلی آلمان را داشته باشد. شرایط ویزای تحصیلی آلمان به صورت کامل در این صفحه آورده شده است.

دانشجویانی که از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا هستند، باید برای تحصیل در آلمان از طریق سفارتخانه های آلمان در کشور خود، جهت اخذ ویزای تحصیلی آلمان اقدام نمایند. توجه به این نکته ضروریست که با سایر ویزاها مانند ویزای توریستی آلمان، اجازه تحصیل به شما داده نمی‌شود و همچنین ویزای توریستی و ویزای شنگن قابل تبدیل به ویزای تحصیلی نیست.

بعد از اینکه  نسبت به رزرو وقت مصاحبه در سفارت آلمان در تهران واقع در خیابان فردوسی اقدام نمایید پس از آن باید برای تحصیل در آلمان از یک کالج یا دانشگاه آلمانی، پذیرش بگیرید. گرفتن وقت سفارت آلمان یکی از کارهایی است که باید با دقت و برنامه ریزی قبلی انجام شود، زیرا تعداد متقاضیان ایرانی ویزای تحصیلی آلمان بسیار زیاد است و شما باید بر اساس نکات زیر، در یک زمان بندی صحیح، نسبت به رزرو وقت سفارت آلمان اقدام نمایید.

اول: تاریخ شروع کلاس هایتان در آلمان

دوم: در نظر گرفتن ۸ هفته از روز مصاحبه تا روز دریافت روادید تحصیلی آلمان

ویزای دانشجویی آلمان در ابتدا ۳ ماه اعتبار دارد که متقاضی پس از ورود به خاک آلمان می‌بایست با مراجعه به اداره امور اتباع خارجه (Ausländerbehörde) شهر خود نسبت به تمدید یک الی ۲ ساله ویزای تحصیلی آلمان خود اقدام کند.

وقت دانشجویی سفارت آلمان

در حال حاضر وقت های دانشجویی در سفارت آلمان به دو صورت رزرو می‌شوند:

دارندگان بورسیه تحصیلی، فرصت مطالعاتی، دوره دکترا، فوق لیسانس با مدرک زبان

این افراد برای وقت مصاحبه پس از ثبت نام در سیستم تعیین وقت آنلاین به مدت ۳ تا ۴ هفته در انتظار مصاحبه می‌مانند.

سایر اقامت‌های دانشجویی

این افراد برای وقت مصاحبه پس از ثبت نام در سیستم تعیین وقت آنلاین بیش از ۱۲ ماه  در انتظار مصاحبه می مانند.

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی آلمان

پاسپورت با اعتبار حداقل ۶ ماهه و دو کپی از آن

پذیرش تحصیلی

گواهی پایان دوره سه سال متوسطه (به همراه ترجمه)

گواهی پایان دوره پیش دانشگاهی (به همراه ترجمه)

گواهی پایان دوره کارشناسی و یا کارشناسی ارشد (به همراه ترجمه)

فرم پرشده ی درخواست ویزا

عکس رنگی پاسپورتی

شناسنامه و دو کپی از آن

گواهی پشتیبانی مالی: این گواهی به دو صورت قابل ارائه است. یکی ارائه گواهی تمکن مالی به ارزش ۱۰.۲۳۶ یورو و یا ارائه گواهی ضمانت و پشتیبانی توسط یکی از وابستگان متقاضی که ساکن آلمان می‌باشد.

مدارک سوابق شغلی

مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی

هزینه ی صدور روادید تحصیل در آلمان( ۷۵ یورو)

انگیزه نامه

زندگی نامه

بر خلاف آن چیزی که در ذهن بسیاری از دانشجویان ایرانی می‌گذرد، انجام مصاحبه در سفارت آلمان به منظور دریافت ویزای تحصیلی آلمان بسیار راحت است. متقاضیان ویزای تحصیلی آلمان روزها و چه بسا چند دقیقه قبل از نوبت مصاحبه خود، دچار استرس می‌شوند. یکی از دلایل این استرس این است که فکر می‌کنند باید هنگام مصاحبه، زبان آلمانی و یا زبان انگلیسی را مانند زبان مادری خود صحبت کنند و در یک زمان ۶۰ دقیقه ای خود را معرفی کنند و از دلایل و انگیزه های خود برای تحصیل در آلمان صحبت کنند. در صورتی که به واقع اصلا این چنین نیست. شما در کل به زحمت ۵ الی ۱۰ دقیقه به صورت مستقیم با آفیسر سفارت آلمان رو به رو خواهید شد که بخش اعظمی از این زمان صرف تحویل مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان صرف می‌شود. مابقی آن هم در حدود ۳-۴ دقیقه صرف معرفی مختصری از خود و دلیل و انگیزه تان از تحصیل در آلمان صرف می‌شود.

کارمندان سفارت شرایط متقاضی روادید تحصیلی آلمان را به طور کامل درک می‌کنند و اصلا انتظار ندارند شما بدون غلط و خیلی روان به زبان آلمانی و یا انگلیسی با وی صحبت کنید.

به این موضوع  توجه کنید که اگر قصد تحصیل به زبان آلمانی در این کشور را دارید، ممکن است مصاحبه با کارمند سفارت به زبان آلمانی و اگر قصد تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان را دارید، مصاحبه ممکن است به زبان انگلیسی انجام شود. البته که بهتر است قبل از روز مصاحبه، جملاتی در مورد خودتان، چند تا خواهر و برادر دارید، شغل پدر و مادرتان چیست، اینکه در ایران چه خوانده اید و چرا می‌خواهید برای ادامه تحصیل به آلمان بروید آماده کنید. اما حتی اگر نتوانستید آنطور که شاید و باید، روان و سریع مصاحبه کنید، اصلا نگران نباشید، زیرا کارمندان سفارت شرایط متقاضی را درک میکنند و او شما را به خاطر چند اشتباه گرامری در طول مصاحبه ریجکت نمی‌کنند. هر چند شما باید همیشه تلاش کنید از نظر دانش زبان آلمانی و یا انگلیسی در بهترین شرایط ممکن باشید.

مدرک زبان ویزای تحصیلی آلمان

اگر هم قرار است در آلمان به زبان انگلیسی تحصیل کنید، باید دارای مدرک IELTS با نمره حداقل ۶ و یا TOEFL با نمره ۸۰ الی ۱۲۰ باشید. البته نمره دقیق مدارک زبان انگلیسی را دانشگاه تایید می‌کند و ملاک سفارت آلمان هم نمره مورد نیاز دانشگاهی است که شما قرار است در آن تحصیل کنید. برای تحصیل در رشته های به زبان آلمان حداقل مدرک B1 مورد نیاز می‌باشد.

تمکن مالی دانشجویی آلمان

هنگام مصاحبه ویزای دانشجویی، اثبات تمکن مالی ضروری است. اثبات امکان تأمین مالی هزینه مربوطه برای مدت اقامت دانشجویی در آلمان است. این تمکن مالی به صورت یک حساب مسدود شده ارائه می شود، حساب مسدود شده یک حساب بانکی ویژه برای دانشجویان خارجی در آلمان است که مبلغ لازم برای تأمین هزینه های زندگی آنها برای یک سال باید پرداخت شود و از مهمترین الزامات درخواست متقاضیان محسوب می شود. از ابتدا ژانویه ۲۰۲۰ هنگام درخواست ویزا تمکن مالی باید به حساب مسدود شده منتقل شود که به ۱۰۲۳۶ یورو افزایش یافته است. این میزان افزایش برای کلیه درخواست های ویزا ارسال شده از اول سپتامبر ۲۰۱۹ اعمال شده است. این مبلغ می بایست در زمان ورود همراهتان باشد و پس از رسیدن به آلمان می‌بایست یک حساب بلوکه افتتاح و مبلغ را به آن واریز نمایید.

اخذ ویزای تحصیلی آلمان دارای جزئیات فراوانی می‌باشد. مشاورین تابان ویزا  با حضور در کشور آلمان و به روز رسانی دائم اطلاعات خود آمادگی کامل برای ساپورت شما عزیزان را دارند. تجربه انجام و اخذ ویزاهای بیشمار آلمان پشتیبان و گارانتی مطمئن این شرکت می‌باشد. .

مفتخریم بیان کنیم در این راه تا رسیدن به سر منزل مقصود در کنارتان خواهیم بود. در صورت بروز هرگونه سوال در زمینه اخذ ویزای تحصیلی آلمان با مشاورین ما در موسسه تابان ویزا  تماس بگیرید تا بهترین راهکار موجود را در اختیارتان بگذارند.

مشاوره رایگان

11 + 6 =

ما شنبه تا پنج شنبه در ساعات اداری با شماره 52 54 103 919 (98+) در خدمت شما عزیزان هستیم.

در پینترست پین کنید

این را به اشتراک بگذارید