تقسیم بندی انواع ویزا در حالت کلی

به طور کلی انواع مختلف ویزا به سه دسته عمومی تقسیم بندی می شوند که عبارت اند از: 

 ویزای توریستی: در این مورد بایستی گفت که تبعه بسیاری از کشورها برای سفر به کشورهای دیگر ر در زمینه توریست و گردشگری به ویزای توریستی احتیاج ندارند و حتی تبعه های این کشورها در برخی از از مرزها و مکان هایی که به ویزای توریستی نیاز پیدا می کنند می توانند آن ویزای توریستی لازم را در مرز یا فرودگاه به دست بیاورند که معمولاً مدت اعتبار اینگونه ویزاهای  توریستی بین ۳۰ روز تا ۳ ماه می باشد و البته بایستی به این نکته مهم توجه داشته باشید که در هنگام سفر با ویزای توریستی به کشور مقصد ، شما مجاز به کار در آن کشور نیستید البته شرایط کشورهای مختلف متفاوت است چون با اینکه شما در برخی از کشورها مجاز به کار نمی باشید ولی می توانید در آن کشور با ویزای توریستی اقامت طولانی مدت داشته باشید.

ویزای دانشجویی: شرایطی که برای صدور ویزای دانشجویی از سوی سفارتخانه های کشورهای مقصد برای دانشجویان وجود دارد دقیق تر و بهتر است. در واقع به نوعی مستندات و مدارک نیاز است که برنامه مطالعاتی و مدرک تحصیلی  شما از دانشگاه محل تحصیل تان در کشور مبدا را نشان میدهد و بعد از آن بایستی به سفارتخانه کشور مقصد ثابت کنید که تمکن مالی برای پرداخت هزینه ها را دارید  در واقع این دو مدرک  برای صدور ویزای دانشجویی بسیار مهم و حیاتی می باشد و  البته بعد از آن نیاز به مدارک و مستندات دیگری هم وجود خواهد داشت که وکلای مجرب ما شما را در این زمینه راهنمایی خواهند نمود.

 ویزای کاری: روندها و فرایندهایی که برای درخواست این نوع ویزا وجود دارد گسترده‌تر و معمولاً شامل بررسی پس زمینه شما و اثبات حق بیمه کاری شما در کشور مبدا از سوی سفارتخانه کشور مقصد می باشد افرادی که جویای کار در کشور های دیگر هستند بایستی این را بدانند که بدون ویزای کار از لحاظ قانونی مجاز به انجام هیچ کاری در کشور مقصد نمی باشند و اگر کاری هم انجام دهند غیرقانونی خواهد بود و در صورت اثبات انجام کارغیرقانونی توسط شما در کشور مقصد مطمئناً دچار مشکلات بعدی خواهید شد. در بعضی از کشورها برای صدور ویزای کاری محدودیت سنی برای افراد وجود دارد که این محدودیت معمولاً کمتر از ۳۰ سال می باشد اما آن چیزی که مهم است این است که اگر با برنامه و با کار قانونی برای اخذ ویزای کاری در کشور مقصد جلو بروید مطمئن موفق خواهید شد و این همان مسئله ای است که دفتر مهاجرتی ما و وکلای مجرب مان شمارا برای رسیدن به آن کمک خواهند نمود.

مدت زمان لازم برای صدور ویزا در حالت کلی از سوی سفارتخانه کشور مقصد

 چقدر طول میکشد تا انواع ویزا از سوی سفارتخانه کشور مقصد برای ما صادر شود؟

 همیشه بایستی به این نکته مهم توجه داشته باشیم که صدور انواع ویزا از طرف سفارتخانه کشور مقصد در یک بازه زمانی مشخص و خاصی صورت نمی گیرد و ممکن است که مدت زمان صدور انواع ویزا از سوی سفارتخانه کشورهای مقصد بسته به شرایط مختلف متغیر باشد در حالت کلی شرایطی وجود دارد که بر زمان پردازش و صدور انواع ویزا تاثیرگذار می باشد و از آنجایی که برای صدور ویزا سفارت خانه ها فرم ها را به صورت موردی ارزیابی می کنند پس زمان واقعی پردازش  برای صدور ویزا از طریق سفارتخانه کشور مقصد می تواند بسته به شرایط فردی متغیر باشد که این شرایط را  به صورت کلی می توانید در ادامه مشاهده کنید:

مدت زمان لازم برای صدور ویزا
مدت زمان لازم برای صدور ویزا

 آیا درخواستی که برای صدور ویزا به سفارتخانه کشور مقصد ارائه داده‌اید کامل میباشد و تمامی اسناد و مدارک لازم را در بر دارد و مطابق با قوانین کشور مقصد می باشد؟

 در صورتی که سفارتخانه کشور مقصد به اطلاعات اضافی از شما نیاز داشته باشد چقدر طول میکشد تا بتوانید پاسخ لازم را به سفارتخانه بدهید تا بتوانند بررسی‌های لازم را در مورد شما انجام دهند؟

گاهی اوقات سفارتخانه ها برای صدور ویزا به اطلاعات اضافی از طرف شما نیاز دارند که این اطلاعات را شما بایستی از سازمان های  دیگر برای سفارتخانه کشور مقصد مهیا کنید که این اطلاعات ممکن است در رابطه با زمینه های همچون سلامت ، شخصیت و سوپیشینه و الزامات امنیت ملی و مواردی از این قبیل باشد. همچنین در این گونه موارد بایستی به این مورد هم توجه داشته باشید که بعد از اینکه شما مدارک لازم را برای سفارتخانه مهیا می کنید سفارتخانه یک کشور مقصد و آن اکتفا نمی‌کند و شروع به استعلام صحت مدرک یا مدارک مربوطه از سازمان یا سازمان‌های ذیربط می کند.

 پس نتیجه گیری که در این بخش می‌توانیم داشته باشیم این مورد است که همواره زمان مشخصی برای صدور انواع ویزا وجود ندارد اما شما می توانید با تکیه به دانش و تجربه ما و وکلای مان در این زمینه همواره در بهترین مسیر قدم بردارید چون بر اساس تجربه‌ای که ما در این زمینه داریم مدت زمان مشخص و خاصی  به طور مثال دو هفته یا یک ماه را برای صدور ویزا به شما اعلام نمی کنیم اما بازه ی متغیر و دقیقی را برای به دست آوردن ویزا از سوی سفارتخانه کشور مقصد را به شما اعلام می‌کنیم و به آن هم عمل می‌کنیم تا بتوانید در این راستا برنامه‌ ریزی‌های خود را انجام داده باشید و به موفقیت برسید.

مراحل دریافت ویزا در حالت کلی

مراحل دریافت ویزا در حالت کلی
مراحل دریافت ویزا در حالت کلی

بر اساس تجربه و دانشی که ما در این زمینه داریم می‌توانیم مراحل دریافت ویزا در حالت کلی در کشورهای مختلف جهان  را به شش دسته کلی تقسیم بندی کنیم:

در مرحله اول شما برای دریافت ویزا از سوی سفارتخانه کشور مقصد بایستی تمامی مدارک و مستندات لازم را چه در این زمینه نیاز است مهیا کرده باشید که این مستندات از قبیل پاسپورت کشور مبدا ، عکس پاسپورتی ،  اثبات تمکن مالی برای پرداخت هزینه و موارد بسیاری دیگر که در این گونه دسته بندی ها قرار می گیرند می باشد.

در مرحله دوم شما بایستی فرم ها و مستندات که سفارت خانه کشور مقصد برای صدور ویزا در اختیار شما قرار می دهد را بصورت کاملاً قانونی و دقیق پر کنید و در اختیار سفارتخانه کشور مقصد به همراه سایر مدارک و مستندات قرار دهید.  شایان ذکر است که پر کردن این گونه فرم ها خود مستلزم داشتن تجربه و دانش حقوقی و قانونی کامل در این زمینه می‌باشد چون بسیاری از افراد به دلیل عدم تجربه و دانش کافی فرصت خود را برای به دست آوردن   ویزای کشور مقصد از دست می‌دهند.

در مرحله سوم شما بایستی هزینه‌ای که از سوی سفارتخانه کشور مقصد برای صدور ویزا برای شما مشخص شده است را پرداخت کنید.

در مرحله چهارم شما بایستی حداقل دو قرار ملاقات با سفارت خانه کشور مقصد تنظیم کنید.

 در مرحله پنجم شما بایستی از قرار ملاقات اول خود با سفارت خانه کشور مقصد استفاده نموده و عملیات ثبت انگشت‌نگاری و اطلاعات بیومتریک خود در سیستم سفارت خانه را انجام دهید.

در مرحله ششم شما بایستی از قرار ملاقات دوم خود با سفارتخانه کشور مقصد استفاده کنید و دلایل خود را برای افسر ویزا در جهت صدور نوع ویزایی که شما میخواهید توضیح دهید و او را قانع کنید تا ویزای مورد نظر را برای شما صادر کند. این مرحله بسیار مهم می باشد و استفاده از تجربه و دانش دیگران و وکلای ما در این زمینه بسیار کمک کننده و راهگشا خواهد بود.

در پینترست پین کنید

این را به اشتراک بگذارید