آیا شما می دانستید که نزدیک به ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر دانشجو در خارج از کشور خود برای آینده ای بهتر در حال تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور های شان می باشند. این تعداد بسیار زیاد است و همچنین بسیار چشمگیر می‌باشد چرا که دانشجویانی که در خارج از کشور های خود به ادامه تحصیل می پردازند در واقع خود را در تعامل با فرهنگ های مختلف قرار می دهند که این مسئله به اندازه تحصیل می تواند برای آنها اهمیت داشته باشد البته بایستی به این نکته مهم توجه داشته باشیم که انتخاب کشور مقصد جهت ادامه تحصیل به آسانی برنامه ریزی برای انجام سفر نیست و از همه مهمتر بایستی به این نکته قابل توجه دقت لازم را داشته باشیم که برای ادامه تحصیل در کشورهای خارجی نیاز به ویزای دانشجویی داریم. چون تقریباً هر دانشجویی که در خارج از کشور تحصیل می کند بایستی ویزای دانشجویی داشته باشد پس این امکان برای شخص دانشجو فراهم خواهد آمد تا در کشور مقصد اقامت طولانی مدت داشته باشد.

 شرح مراحل کلی دریافت ویزا و چگونگی دریافت ویزای تحصیلی در کشورهای مختلف جهان

 کشورهای مختلف ویزای دانشجویی را چگونه صادر می کنند و از چه مراحل گام به گامی پیروی می کنند؟

هر کشوری برای صدور ویزای دانشجویی ، روش و مراحل گام به گام مخصوص به خود را دارد برای بسیاری از دانشجویان ، کشورهای مانند نیوزلند و استرالیا ساده ترین مراحل دریافت ویزا را دارند اما شاید کشورهایی مانند کانادا و انگلیس چالش برانگیزترین کشورها در جهت دریافت ویزای دانشجویی باشند البته بایستی به این نکته مهم توجه داشته باشیم که همیشه تأخیرهای احتمالی زمانی در این گونه پروسه ها وجود خواهد داشت که شما بایستی آن را قبل از شروع دوره تحصیلی خود برنامه ریزی کرده باشید. پس به همین دلیل برای آشنایی بیشتر شما عزیزان در ادامه به معرفی کوتاه نحوه دریافت ویزای دانشجویی در کشورهای مختلف می پردازیم تا بتواند برای شما راهگشا باشد:

  • کشور استرالیا:

استرالیا یک روند کار آمد دارد و بیشتر درخواست های ویزای دانشجویی در صورت دریافت و پذیرش دعوت نامه از سوی دانشگاه می‌تواند به سرعت مورد پذیرش کشور استرالیا قرار بگیرد و نسخه های تایید شده مدارک مورد نیاز از طریق پست به سازمان‌های مسئول در این کشور ارسال می شود به گونه ای که لازم نباشد نسخ اصلی مدارک شما ارسال شود.

  • کشور نیوزلند:

رند نیوزلند دارای یک سیستم پذیرش شده صدور ویزای دانشجویی مبتنی مقاله یا همان صدور ویزای دانشجویی مقابل محور می باشد و تقریباً همه متقاضیان بایستی بتوانند بدون هیچ مشکلی برای دریافت ویزای دانشجویی کشور نیوزلند اقدام کنند.

  • کشور کانادا:

کشور کانادا دارای یک سیستم مطالعاتی دقیق می باشد و همواره برای صدور ویزای دانشجویی اصل مدارک تحصیلی را از دانشجویان تقاضا می‌کند و زمان زیادی را برای پردازش آنها صرف می‌کند و تقاضا هایی که دارای کوچکترین نقصی هستند باز می گرداند.

شرح کلی مراحل دریافت ویزای تحصیلی در تابان ویزا

 مسافرین محترم برای دریافت ویزای تحصیلی در مرحله اول به دفتر آژانس هواپیمایی و موسسه مهاجرتی در تهران مراجعه می کنند و وکلای ما با آنها یک قرارداد رسمی و قانونی می بندند و بعد از بستن قرارداد ، ما مدارک آنها را برای وکیل مان در کشور مقصد ارسال می کنیم و وکیل ما شروع به اپلای کردن در دانشگاه در رشته مرتبط و مورد علاقه مسافران محترم می کند و بعد از طی مراحل قانونی و مورد نظر دانشگاه، از همان دانشگاه برای آنها دعوت نامه می فرستند و به محض اینکه دعوت نامه آنها برای دفتر مهاجرتی ما ارسال شد مدارک آنها را به سفارت کشور مقصد می‌ فرستیم و سفارت کشور مقصد مدارک مسافرین محترم را رجیستر می کند و در سیستم به ثبت می رساند و بعد از آن ، دفتر مهاجرتی ما ادامه مراحل را انجام می‌دهد و به صورت کاملاً قانونی ویزایشان را برای ایشان به دست می آورد که  ادامه این فرآیند بعد از از ارسال دعوت نامه از سوی دانشگاه کشور مقصد حدوداً بین ۵ تا ۷ ماه هم زمان می برد.

مراحل گام به گام دریافت ویزای تحصیلی در تابان ویزا

  1. مدارک مسافران محترم بایستی اصل و کامل باشد یعنی برای اپلای در دانشگاه آخرین مدارک تحصیلی و ریز نمرات و آیلتس ۷ آکادمیک را باید حتماً داشته باشند
  2. بعد از کامل بودن مدارک مسافرین محترم به دفتر مهاجرتی معتبر در تهران تشریف می آورند تا وکلای ما با آنها یک قرارداد کاملا رسمی و قانونی می بندند 
  3. بعد از عقد قرارداد رسمی در دفتر مهاجرتی طی مدت زمان ۵ تا ۷ ماه ویزای تحصیلی مسافران محترم به صورت کاملاً قانونی برایشان به دست آورده می شود
  4. همچنین بعد از عقد قرارداد رسمی مسافرین محترم بایستی مدارک خودشان را برای وکلای ما ارسال کنند تا وکلای مجرب ما در کشور مقصد و در دانشگاه مرتبط با رشته مورد علاقه مسافران شروع به اخذ اپلای از دانشگاه کشور مقصد کنند
  5. بعد از اینکه دانشگاه مسافر محترم را در رشته مورد نظر اپلای کرد برای آنها دعوت نامه می ‌فرستد که این دعوت نامه از سوی دفتر مهاجرتی ما در تهران بایستی وصول شود
  6. در مرحله بعدی بعد از ارسال دعوت نامه از سوی دانشگاه کشور مقصد مسافرین محترم بایستی عملیات انگشت نگاری و ثبت اطلاعات بیومتریک خود را در سفارت کشور مقصد انجام دهند لازم به توضیح است که اگر سفارت کشور مقصد در ایران باشد کار انگشت نگاری آنها در ایران انجام خواهد شد و اگر سفارت کشور مقصد در ایران وجود نداشته باشد بایستی به نزدیکترین سفارتی که به ایران نزدیک می باشد برای ثبت اطلاعات بیومتریک خود مراجعه کنند به طور مثال اگر کشور مقصد کشور کانادا باشد می توانند به کشور ترکیه یا کشورهای همسایه دیگر که به ایران نزدیک است مراجعه کنند و بعد از ثبت انگشت نگاری و اطلاعات بیومتریک مجدداً به ایران برگردند.
  7. همچنین لازم به توضیح است که عملیات اپلای کردن در دانشگاه مرتبط در رشته مورد علاقه مسافران حدودا بین مدت ۵ تا ۷ ماه زمان خواهد برد و همچنین دانشجویان محترم هم می توانند این مسئله را در نظر داشته باشند که در اکثر کشورهای اروپایی اجازه هفته‌ای ۲۰ ساعت کار را دارند که همین مسئله در بسیاری از موارد بسیار کمک کننده و راهگشا خواهد بود.

در پینترست پین کنید

این را به اشتراک بگذارید