در هر صورت برای اخذ پاسپورت کشور اتریش باید ده سال از اقامت شما گذشته باشد. در نظر داشته باشید که اگر از طریق ویزای سرمایه گذاری وارد این کشور شده اید باید در طول این ده سال منفعتی برای کشور داشته باشید. در صورتی که ویزای کارآفرینی داشته اید میزان پیشرفت شما ارزیابی می‌شود. از شما آزمونی اخذ می شود که مشخص سازد به زبان آلمانی تسلط دارید.

با داشتن پاسپورت کشور اتریش می توانید به 155 کشور که عضو شینگن هستند بدون ویزا سفر نمایید. در نظر داشته باشید که در این کشور دو تابعیتی دیده نمی شود و شما برای دریافت پاسپورت کشور اتریش باید تابعیت قبلی خود را از بین ببرید. اثر انگشت در پاسپورت شما درج می شود و روال درج آن به شکل الکترونیکی بوده و با چشم دیده نمی شود. اعتبار پاسپورت کشور اتریش ده ساله است و بین 4 الی 6 هفته زمان برای تمدید آن در نظر گرفته می‌شود.

شرایطی که برای اخذ پاسپورت کشور اتریش در نظر گرفته می‌شود دانش زبان آلمانی در حد B1 است. افراد باید شغل مناسب برای تأمین زندگی داشته باشند. عدم سابقه کیفری بسیار مهم است و شرایط فیزیکی افراد به طور دقیق ارزیابی می شود. افرادی که در طول زندگی در کشور اتریش دچار جرم و جنایت شده اند در اخذ پاسپورت این کشور به مشکل برخواهند خورد.

در پینترست پین کنید

این را به اشتراک بگذارید