قانون دستمزد آلمان به 95 درصد از کارگران اعمال می‌شود اما در این بین افرادی هستند که دارای شرایط خاص هستند. در نظر داشته باشید که اگر شما در کشور آلمان در دوره‌های کارآموزی کمتر از 3 ماه هستید و یا در بخش‌هایی از دوره‌های دانشگاهی و کارهای داوطلبانه شرکت می‌کنید، واجد شرایط برای حداقل دستمزد این کشور نخواهید بود و عموماً کمتر از این میزان دستمزد برای شما در نظر گرفته می‌شود.

حداقل دستمزد ملی یک کشور بر اساس ساعت، روز و یا ماه تعیین می‌شود. طبق آماری که از سال 2018 به دست ما رسیده است حداقل دستمزد در این کشور 1532 یورو در ماه است که به میزان 8.84 یورو برای هر ساعت کار می‌شود. این رقم نسبت به سال 2017 تغییر خیلی زیادی نداشته است. افرادی که اضافه کاری می‌کنند نیز طبق همین سطح شامل افزایش حقوق خواهند بود. در صورتی که کارفرما بدون دلیل از دستمزد کم کند با جریمه‌های سنگینی روبرو می‌شود.

در نظر داشته باشید که زندگی در آلمان برای کسانی که از نظر حرفه در وضعیت تخصص بالایی قرار دارند با درآمد خوبی همراه است به طوریکه می‌تواند هزینه‌های زندگی را پوشش دهد.

میانگین درآمد در آلمان

آلمان به لحاظ صنعتی بسیار قوی است از همین رو اگر شما از نظر فنی، مهارت بالایی را داشته باشید و در زمینه‌های مهندسی و فنی متخصص باشید، حقوق بسیار بالایی دریافت خواهید کرد و به طور کل شرایط کاری در کارهای فنی و مهندسی بسیار فوق‌العاده است و شما می‌توانید به عنوان یه متخصص از درآمد بسیار بالا و شرایط و رفاه کامل زندگی در آلمان برخوردار باشید. در این بخش شغل‌های پردرآمد در این کشور را بررسی می‌کنیم و میزان درآمد تقریب برای هر یک را اعلام می‌داریم. یکی از بهترین شغل‌هایی که در کشور آلمان دیده می‌شود:

مدیریت اجرایی سرمایه انسانی است که به میزان 189996 یورو درآمد به طور متوسط برای این حرفه در نظر گرفته شده است. این رشته از دسته شغل‌های انسانی و بسیار سخت در آلمان محسوب می‌شود.

مدیر محصولات بانکی با متوسط درآمد 180000 یورو از دیگر گزینه‌های پر سود در این کشور است. یک مدیرمحصولات بانکی در واقع دارایی‌های مهم و اصلی بازاریابی بانکی را مورد بررسی قرار می‌دهد و هدف اصلی در این شغل توسعه برنامه‌های بازاریابی است تا بتواند فروش را در وضعیت بهتری پیش ببرد. طراحی مفهومی ایده‌های خارق العاده در این شغل حرف اول را می‌زند.

جانشین مدیر کل با متوسط درآمد 150000 یورو از دیگر گزینه‌های پردرآمد بوده که کار اصلی این شغل برنامه‌ریزی، توسعه و پیاده سازی و نظارت است. به این نکته توجه کنید که نظارت به طور دقیق بر طرح‌های شرکتی صورت می‌گیرد.

کمربند سیاه شش سیگما یک شغل پر درآمد در کشور آلمان که به فرد حرفه‌ای گفته می‌شود که در روش شش سیگما زبردست باشد او می‌تواند پروژه‌ها را بهبود بخشد و فعالیت او به صورت تمام وقت خواهد بود. در نظر داشته باشید که متوسط درآمد برای این فرد در حدود 150000 یورو در نظر گرفته شده است.

اما اگر بخواهیم در مورد حقوق در این کشور صحبت کنیم به این صورت است که، به عنوان مثال حقوق یک کارآموز در آلمان به طور میانگین 24 تا 35 هزار یورو در سال است. و بعد از اتمام کارآموزی، اگر فرد شغلی به دست آورد، قطعا در سال حدود 40 هزار یورو حقوق دریافت خواهد کرد و حال اگر آن فرد دارای سابقه کاری باشد، همچنان حقوق تا 70 الی 80 هزار یورو در سال افزایش می‌یابد که با این درآمد می‌توان در رفاه کامل در آلمان زندگی کرد.

در پینترست پین کنید

این را به اشتراک بگذارید