حداقل حقوق در اتریش

کشور اتریش در لیست کشورهای توسعه یافته قرار دارد و روز به روز شرایط اقتصادی این کشور بهتر شده است و فرصت های شغلی بسیار عالی فراهم می شود. کشور اتریش در جذب نیروی کار ماهر بسیار قدرتمند عمل کرده است. یکی از فاکتورهای بسیار مهم کشور اتریش میزان درآمد و همینطور دستمزدی است که برای افراد در سطوح مختلف در نظر گرفته می شود. حقوق و دستمزد مردم کشور اتریش طبق قانون این کشور می بایست در سال 14 بار پرداخت شود که عموماً 13 حقوق و دستمزد می بایست در پایان ماه ژوئن پرداخت شود و در پایان ماه نوامبر نیز چهاردهمین دستمزد پرداخت می شود. حقوق 13 و 14 نرخ کمی دارد و معمولاً شش درصد از حقوق اصلی است. بین کارفرما و فردی که برای او کار می کند یک قرارداد کاری تنظیم می شود در این قرارداد به طور دقیق مشخص شده است که حداقل دستمزد برای وی چقدر باشد و البته شرایط کاری نیز اعلام می شود. میزان دستمزد تعیین شده به استاندارد کاری، سن فرد و همینطور میزان تخصص او بستگی دارد. در کشور اتریش از سوی دولت یک حداقل دستمزد تعیین شده است که هیچ شخصی در کشور اتریش نمی تواند کمتر از این دستمزد را پرداخت نماید و در صورتی که چنین چیزی مشاهده شد قطعاً جریمه می شود. حداقل دستمزد غیر رسمی برای هر ماه در کشور اتریش 1200 یورو در نظر گرفته شده است. دقت نمایید که طبقه بندی شغلی در این مبلغ بسیار تأثیر دارد و افراد معمولاً بیش از این مقدار را دریافت می کنند. در نظر داشته باشید اگر شغل مورد نظر به شکلی باشد که هیچ توافق نامه ای بین کارگران خانگی و کارهای مشارکتی دیده نشود، دستمزد می تواند از مواد توافق نامه جمعی کمتر باشد به این ترتیب روال حداقل دستمزد حذف می شود بنابراین مجوز توافق نامه بسیار مهم و ضروری است. کار در کشور اتریش نیاز به تخصص دارد.

میانگین درآمد در اتریش

یافتن کار در کشور اتریش با حقوق بالا به دور از ذهن نیست. کارکنانی که در کشور اتریش کار و درآمدزایی دارد حداقل حقوق خود را توسط قانون و یا توافق نامه جمعی دریافت می کنند. در صورتی که فرد در کشور اتریش استخدام شده باشد حداقل دستمزد برای او در وضعیت بخش و منطقه ای که فعالیت دارد تعیین می شود. در نظر داشته باشید که درآمد در کشور اتریش به معنی حداقل دستمزد و حقوق پایه، دستمزد اضافه کاری، میزان پاداش ها و همینطور خسارتی است که در زمان بیکاری تعیین شده است.

حقوقی که برای کارمندان دفتری در نظر گرفته می شود عموماً در دو قسمت تقسیم شده است، میان دوره و آخر ماه یعنی پانزدهم هر ماه و آخرین روز همان ماه است. برای کارگران عموماً یک تاریخ در پایان ماه در نظر گرفته می شود. در صورتی که در توافقنامه جمعی تاریخ درستی تعیین نشده باشد دستمزد پایه ای برای هر کارگر به شکل ساعتی تعیین می شود و روال آن پرداخت در پایان هر هفته است.

افرادی که اضافه کاری دارند مبلغ مربوط به اضافه کاری را در پایان هر ماه دریافت می کنند. کشور اتریش در لیست کشورهای ثروتمند قرار دارد و عموماً فرصت های شغلی زیادی در این کشور دیده می شود در سال های اخیر جذب مهاجر در کشور اتریش بیشتر شده است. میانگین درآمد در کشور اتریش به طور نسبی 31 درصد از درآمد یک کارگر عادی بیشتر برای هر ماه است. که رقم قابل توجهی است این در حالی است که مردم این کشور تنها 11 درصد بیشتر از ایرانیان هزینه زندگی دارند و نشان می دهد که درآمد کسب شده در وضعیت خوبی قرار دارد. میانگین حقوق ماهانه خالص در کشور اتریش پس از مالیات 1914.24 یورو برای هر فرد اعلام شده است. کاریابی در کشور اتریش به صورت حضوری و اینترنتی فراهم شده است.

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در اتریش

افرادی که به فکر مهاجرت به کشور اتریش هستند باید در زمینه کار و درآمدزایی به نتیجه درستی رسیده باشند و در این روال بسیار مهم است که فرد بتواند یک ایده دقیق و همینطور تخصص خوبی داشته باشد. کشور اتریش از سال 2015 تا به امروز دچار کمبود نیروی متخصص شده است بنابراین اخذ ویزای شینگن کار در این کشور یکی از بهترین گزینه های پیش روی افراد محسوب می شود.

تراشکاری از دسته شغل های بسیار مهم در کشور اتریش است و در صورتی که شما بتوانید به این حرفه تسلط کافی داشته باشید به سادگی وارد خاک این کشور شده و می توانید درآمد کسب نمایید. از دیگر شغل های مورد نیاز در کشور اتریش در زمینه های فنی می توان به تکنسین مکانیک و یا مهندس سازه اشاره نمود، مهندس سازه در کشور اتریش بسیار کم است و یک حرفه درآمدزا و مناسب محسوب می شود.

افرادی که در زمینه مهندسی قطعات و ابزار رشد خوبی داشته اند در این کشور به رتبه خوبی می رسند. در نظر داشته باشید که مهندسی برنامه ریزی و همینطور مهندس خدمات ساختمان در کشور اتریش در زمینه های گرمایش و تهویه و بهداشت خود شامل دسته بندی های مختلفی است که می تواند بازار کار خوبی داشته باشد. افرادی که در زمینه کامپیوتر و آی تی تحصیل کرده اند می توانند به ارائه رزومه به سادگی وارد شغل مورد نظر شوند.

شما برای اخذ ویزای کار کشور اتریش نیاز است که دعوت نامه از سوی یک کارفرما ارائه دهید، حقیقت این است که اخذ دعوت نامه از کشور اتریش کار چندان سختی نیست! به عنوان مثال اگر شما یک برنامه نویس قدرتمند باشید تنها با ارسال رزومه و چند نمونه کار قوی می توانید نظر یک کارفرما را جلب نمایید در کشور اتریش کمبود نیروی کار دیده می شود این روال سبب می شود که افراد به نتیجه خوبی دست یابند. ویزای کاری کشور اتریش در ابتدا به صورت 1 ساله صادر می شود و شما به میزان 3 مرتبه اجاره تمدید آن را تا سه سال دارید، پس از آن به شما اجازه داده می شود برای اقامت کشور اتریش تصمیم بگیرید و درخواست خود را ارائه دهید.

*نکات کاربردی و مفید که باید درباره کار و زندگی در کشور اتریش بدانید

در مورد وضعیت مشاغل موجود در اتریش، مشکلات و چالش‌های متعددی مطرح می شود که به مراتب فراتر از موضوع شغل و زندگی در این کشور است؛ مسائلی که حوزه های مختلف زندگی، وضعیت بهداشتی، امنیت اجتماعی، آموزش و زبان را تحت شعاع قرار می دهند، نمونه ای از این محدودیت ها هستند. یکی از راه هایی که می توانید در مورد بازار کار در اتریش، دستمزدها و حقوق کار پیدا کنید، مراجعه به سایت های رسمی است که به عنوان یک پرتال معرفی مشاغل در اروپا فعالیت می کنند. در این وب سایت ها فهرست آژانس های کاریابی و وب سایت های آگهی های استخدام در اتریش درج می شود. یکی از مراکز رسمی در اروپا که مشاغل اتریش را معرفی می کند در کشور آلمان وجود دارد.

یکی از محدودیتهایی که متقاضیان کار در اتریش با آن مواجه هستند، یادگیری زبان آلمانی است. متقاضیان کار در این کشور باید به زبان آلمانی مسلط باشند تا بتوانند یک موقعیت شغلی عالی با حقوق بالا را به دست آورند. دوره های مختلفی در کشور اتریش برای آموزش زبان آلمانی به افرادی می باشد که قصد دارند زبان آلمانی خود را بهبود دهند. خوشبختانه آموزش این دوره های زبان آلمانی به صورت رایگان در دسترس همه قرار دارند. همچنین مراکز آموزش دهنده، گواهینامه معتبر برای فراگیران خود صادر می کنند.

 یکی از دلایلی که بهترین کارها را می توانید در کشور اتریش پیدا کنید این است که نظام آموزش عالی کشور اتریش در تمام جهان معتبر بوده و ارتباط نزدیک میان صنعت و دانشگاه برقرار می باشد. تعدادی از بهترین مشاغل که در کشور اتریش نیاز به نیروی کار دارند عبارتند از: مسئول کنترل، مدیر پروژه، متخصص لجستیک و انبارداری، طراح و برنامه نویس سیستم و نرم افزار، مدیر تجاری، بازرگانی و فروش، مدیر سرمایه گذاری، مدیر پروژه های ساخت و ساز و آموزش، تحلیلگر مشاغل، مهندسی فناوری اطلاعات، مهندس خودرو، مهندس فنی، مدیر تجهیزات و آزمون ها، توسعه دهنده برنامه نویسی رایانه، مدیر ارتباطات و شبکه های اجتماعی، کارمند اداری، متخصص محافظت از اطلاعات، مدیر محتوای دیجیتال، مدیریت منابع انسانی و مواردی از این قبیل. از این میان مشاغلی که در حوزه رایانه و مهندسی قرار داشته باشند، نیروی کار را به زبان‌های انگلیسی  پذیرش می کند.

در پینترست پین کنید

این را به اشتراک بگذارید