در کشور اتریش نظام اقتصادی سوسیالیستی دیده می‌شود به طوری که این نظام سبب شده است که سطح زندگی و کیفیت زندگی بالایی برای شهروندان فراهم شود. کشور اتریش پس از پایان جنگ جهانی دوم شرایط اقتصادی ضعیفی داشته است، اما امروزه ساختار اقتصادی این کشور با رونق زیادی همراه بوده است.

صنعت توریسم یکی از قطب های مهم اقتصادی در کشور اتریش محسوب می شود. کشور اتریش مشهور به کشور مجسمه و زیبایی های طبیعی است. در نظر داشته باشید که این کشور به نوبه خود یک گزینه بسیار عالی محسوب می شود. مهمترین اقلام صادراتی در کشور اتریش ماشین آلات و تجهیزات صنعتی است.

کالاهای پزشکی و دارویی از دیگر بخش های مهم اقتصاد در اتریش محسوب می شود ، همینطور کاغذ و کارت و مواد مصنوعی نیز از تولیدات جدید در کشور اتریش بوده که اقتصاد این کشور را به رشد خوبی رسانده است. اقتصاد کشور اتریش در زمینه صنایع مواد غذایی نیز دارای رتبه 5 در جهان است، این در حالی است که رتبه اقتصادی این کشور در زمینه ماشین آلات و فولادسازی نیز به نسبت سال های گذشته رشد 75 درصدی داشته است که رقم بسیار شگفت انگیزی محسوب می شود.

صنعت شیمی و اتومبیل سازی در این کشور به طور کلی شامل چندین بخش مختلف است و همینطور در منطقه استان وین خدمات مالی در یک گردش عظیم دیده می شود. در استان فورآلبرگ کشور اتریش صنعت نساجی و انواع لباس گردش مالی گسترده ای را به خود اختصاص داده است. استان کرنتن در زمینه صنعت چوب و کاغذ سهم بزرگی در اقتصاد کشور اتریش داشته است و به طور کلی این کشور از نظر صنعت آهن و فولاد و همینطور ماشین آلات بسیار قدرتمند ظاهر شده است.

استان تیرول در کشور اتریش در زمینه صنعت شیشه و چوب به رشد خوبی رسیده است به طوری که سازه های صادراتی استانداردی را به ثبت رسانده است. نرخ بیکاری کشور اتریش 5 درصد اعلام شده است که کمترین نرخ بیکاری در اروپای مرکزی در این کشور محسوب می شود. نرخ بیکاری در این کشور بسیار کم است و این طور که مشخص شده است هر ساله با کمبود نیرو مواجه است. جمله معروفی در مورد کشور اتریش وجود دارد ” تعداد کارها در کشور اتریش از تعداد آدمها بیشتر است!”

در پینترست پین کنید

این را به اشتراک بگذارید